Σάββατο 19 Ιανουαρίου 2013

Ναι μεν .. αλλά..

Το χθεσινοβραδινό παιχνίδι άφησε πικρή γεύση! Ναι μεν..πολύ καλή άμυνα ..αλλά.. η επίθεση είχε πρόβλημα.
   Αν και η ομάδα μπήκε νωχελικά στο πρώτο 10΄  με σκορ 7-14,στο δεύτερο 10' ανέτρεψε την εις βάρος της κατάσταση και πήγε το σκορ στο 21-19 όπου ήταν και το σκορ ημιχρόνου . Στο 2ο ημίχρονο διατήρησε το πάνω χέρι παίζοντας πολύ καλά σε όλους τους τομείς, σκορ 34 - 32 ,στο τέταρτο 10'  και μέχρι τα 3' ήταν μπροστά στο σκορ μέχρι που η ομάδα του Ρυσίου ροκάνισε την διαφορά κι έφτασε στον πόντο το παιχνίδι, από εκεί και πέρα το παιχνίδι πήγαινε στον πόντο έχοντας  εναλλαγές στο σκορ .Στο τέλος δόθηκε η ευκαιρία να πάρει το παιχνίδι(στην μια)να το πάει στην παράταση στην άλλη, δύο καλές φάσεις αλλά δεν τα κατάφερε, αστόχησαν σε βολές και αιφνιδιασμό. Τελικό σκορ 44 -48.
  Ένα μπράβο σε όλη την ομάδα για την προσπάθεια που έκανε στο χθεσινό παιχνίδι και συγχαρητήρια  στην ομάδα του Ρυσίου για την νίκη!!

Δεκάλεπτα:    1o =>  7 - 14
                    2o => 21 -19
                    3o => 34 - 32
                    4o => 44 -48

ΑΕΝ Κρήνης (Ζελενίτσας):Βσιλειάδης 2, Πάππας 3(1),Καραχάλιος 12, Παρίσης 2 , Μυλωνάκης 2, Μανιάτης 11(1), Κούτος 3, Τσουκαλίδης 2, Κυριζόπουλος 4, Κουκουρέλης 1 ,Ρέμπελος 2

Ανναγένηση Ν.Ρυσίου  (Καρδομάτης-Καραμούδας) : Αρνίδης 2 , Μπατσιούδης , Κεσιδης , Ουρκέρογλου 4, Τσιμπλιαρίδης 14(4), Μυτιληναίος 10 , Συρόπουλος, Ουγουρλόγλου 6 , Καραμάνης 6 , Μουτσέλης 6, τσολακίδης

Φιλαράκια στη ζωή.. αντίπαλοι στο γήπεδο Δ.Μανιάτης 11 π.(κίτρινα) Α.Μυτιληναίος 10 π.(λεύκα)