Δευτέρα 17 Φεβρουαρίου 2014

Ερωτευμένοι με την νίκη!

Την Παρασκευή 14 Φεβρουαρίου η ομάδα μας υποδέχτηκε την ομάδα της Αναγέννησης Φαλήρου στο κλειστό της Καλαμαριάς. Το παιχνίδι ξεκίνησε νωχελικά για την ομάδα μας όπου στα πρώτα 6 λεπτά είχε πετύχει μόλις έναν πόντο, με αποτέλεσμα το Φάληρο να ξεφύγει με σκορ 1-7. Από εκεί και πέρα η ομάδα μας ανέκαμψε και κατάφερε να μαζέψει την διαφορά και να κλείσει το δεκάλεπτο με σκορ 8-11. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα μας πέρασε μπροστά στο σκορ και έκλεισε το ημίχρονο με 30-22. Το τρίτο δεκάλεπτο κύλισε στα ίδια επίπεδα με την διαφορά να ανοίγει ελαφρώς στους δέκα πόντους 42-32. Στο τελευταίο δεκάλεπτο το Φάληρο μπήκε δυνατά και μείωσε την διαφορά έως και τους  2 πόντους και έκανε την ομάδα μας να καρδιοχτυπήσει. Στην συνέχεια όμως κατάφερε και αντέδρασε ψύχραιμα σε αυτήν την αντεπίθεση παίρνοντας μια πολύτιμη νίκη με σκορ 53-46.