Δευτέρα 3 Φεβρουαρίου 2014

Βγήκαν τα κομπιουτεράκια

Την Παρασκευή 31 Ιανουαρίου 2014 η ομάδα μας υποδέχθηκε στο κλειστό του ΔΑΚ Καλαμαριάς σε έναν κρίσιμο αγώνα την ομάδα του Αριστοτελείου Κολεγίου.
  Το 1ο δεκάλεπτο η ομάδα μας δεν εμφανίστηκε καν στο γήπεδο αφού βρέθηκε να χάνει από το ξεκίνημα με 0-11 σκορ στα πρώτα 3 λεπτά. Η ομάδα επανήλθε όμως προς το τέλος της περιόδου και έκλεισε με σκορ 16-23 υπέρ του κολεγίου.
  Από το 2ο δεκάλεπτο και μετά η ομάδα ήταν απαράδεκτη κυρίως αμυντικά και επέτρεψε στον αντίπαλο να κάνει πολλά ελεύθερα εύστοχα σουτ με αποτέλεσμα να δεχθεί 10 τρίποντα και η διαφορά να ξεφύγει έως και στους 27 πόντους διαφορά. Μόνο στο τέλος της 4ης περιόδου κατάφερε να βρει όποια ψυχικά αποθέματα είχε και να κατεβάσει την διαφορά στους 11 κλείνοντας τον αγώνα με σκορ 74-85. Η ήττα αυτή είναι ίσως η χειρότερη μέχρι στιγμής και μας αναγκάζει να αρχίσουμε να βγάζουμε τα κομπιουτεράκια για υπολογισμούς.
  Την τρίτη 4/2/2014 ώρα 20:00 καλούνται όλα τα μέλη του διοικητικού συμβουλίου στα γραφεία του συλλόγου για έκτακτο διοικητικό συμβούλιο με θέμα την αγωνιστική ανάκαμψη της ομάδος μπάσκετ και θα ακολουθήσει η κοπή της πρωτοχρονιάτικης πιτας, με δωρο εκπληξη  στον τυχερο.