Δευτέρα 31 Μαρτίου 2014

Και τώρα τρέχουμε...

Την παρασκευή 28 Μαρτίου η ομάδα μας υποδέχτηκε το Πανόραμα στο κλειστό της Καλαμαριάς. Στο ξεκίνημα του αγώνα οι ομάδες εμφανίστηκαν νευρικές στα  πρώτα λεπτά, άλλα στην συνεχεία πήραν μπρος συμβαδίζοντας στο σκορ σε όλη την διάρκεια, με το δεκάλεπτο να κλείνει με 11-14 με τρίποντο στην εκπνοή του δεκαλέπτου. Το δεύτερο δεκάλεπτο κύλησε στους ίδιους ρυθμούς με την ομάδα μας να εμφανίζετε όλο και καλύτερη και να κλείνει το ημίχρονο με το +1 με σκορ 29-28.Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε δυνατά δείχνοντας ότι θέλει την νίκη καταφέρνοντας να είναι μπροστά στο σκορ και να φτάνει την διαφορά ως και τους 9 πόντους, με αποτέλεσμα το τέλος της 3ης περιόδου να βρίσκει την ομάδα μας στο +8 με 43-35.Στο 4ο και τελευταίο δεκάλεπτο το Πανόραμα αντέδρασε, μπήκε δυνατά και ροκάνισε την διαφορά παίρνοντας μάλιστα κεφάλι στο σκορ με 3 πόντους, με την ομάδα μας να συνεχίζει τις λάθος επιλογές και να δέχεται εύκολα καλάθια σε κρίσιμα σημεία χωρίς να μπορεί να αντιδράσει. Έτσι η ομάδα του Πανοράματος πήρε την νίκη με τελικό σκορ 57-65.